FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu!

Wydanie kompletnej dokumentacji dla projektu wykonawczego wynosi średnio od 6 do 8 tygodni i jest uzależnione od wielkości inwestycji, zakresu prac oraz szybkości decyzji podejmowanych przez Klienta.

Cena projektu ustalana jest indywidualnie i jest uzależniona od jego zakresu, metrażu oraz rodzaju wybranego pakietu. Przy większych realizacjach jesteśmy w stanie zaproponować korzystniejszą cenę za m² niż w przypadku pojedynczego pomieszczenia.

Powierzchnia wnętrza do wyceny jest liczona od m² podłogi po obrysie ścian.

W przypadku projektu koncepcyjnego Klient otrzymuje wizualizacje 3D oraz rzut funkcjonalny zawierający zwymiarowane zmiany w układzie ścian, na podstawie których samodzielnie realizuje projekt. W przypadku projektu wykonawczego tworzona jest pełna dokumentacja techniczna i materiałowa. Po więcej informacji odsyłamy do zakładki OFERTA – ETAPY WSPÓŁPRACY

Przebieg prac dla wszystkich pakietów został szczegółowo opisany w zakładce OFERTA – ETAPY WSPÓŁPRACY

Pierwsze spotkanie jest całkowicie bezpłatne i niezobowiązujące. Trwa około godziny, w trakcie której przedstawiamy dokładniej przebieg prac oraz doradzamy, który pakiet najlepiej spełni oczekiwania Klienta. Prosimy o zabranie ze sobą rzutu lokalu w celu lepszego poznania rodzaju i zakresu inwestycji.

Na pierwsze spotkanie prosimy o zabranie ze sobą rzutu lokalu. Warto również zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami oraz wymaganiami względem nowego wnętrza (np. styl, sprzęty, kolory, itp.).

W przypadku trwającej lub nierozpoczętej jeszcze inwestycji bazujemy na rzucie deweloperskim. Projekt tworzony jest w oparciu o dokumentację dostarczoną Klientowi przez dewelopera. Gdy tylko budowa jest bardziej zaawansowana udajemy się na inwentaryzację i korygujemy ewentualne różnice pomiarowe.

Tak. Współpracujemy ze sprawdzonymi i profesjonalnymi ekipami remontowymi, stolarzami oraz licznymi poddostawcami. W przypadku konieczności ingerencji w ściany nośne budynku konsultujemy nasze projekty z zaprzyjaźnionymi architektami oraz konstruktorami.

Tak. Klient wybierający Projekt Wykonawczy lub Projekt Kompleksowy zawsze otrzymuje kompletne zestawienie materiałów oraz elementów wyposażenia wnętrz wraz z podaniem ilości oraz polecanego miejsca zakupu.

Nie. Dla wygody i pewności Klienta płatności odbywają się po zakończeniu danego etapu prac.

W przypadku dużych wyburzeń obejmujących ściany nośne konieczny będzie projekt branżowy wykonany przez architekta z uprawnieniami – dodatkowo płatny wg indywidualnych ustaleń.

Nie narzucamy jednego stylu. Zależy nam, żeby Klient czuł się jak najlepiej w swoim wnętrzu, dlatego na początku współpracy przeprowadzamy kompletną analizę potrzeb. Jesteśmy w stanie zaprojektować wnętrze w każdym stylu.

Dobrze zaprojektowane, wyróżniające się na tle konkurencji mieszkanie na pewno zostanie wynajęte szybciej i z większym zyskiem. Posiadamy w ofercie usługę projektowania na wynajem – skupiamy się wówczas na trwałych, a przy tym ekonomicznych materiałach.

Tak. Wykonujemy zarówno projekty całych mieszkań jak i pojedynczych pomieszczeń. Można również zlecić nam wykonanie niektórych pomieszczeń w obrębie jednego lokalu wykonawczo, a pozostałych koncepcyjnie.

Najlepiej nie. Remont należy rozpocząć dopiero po wydaniu kompletnej dokumentacji wykonawczej (tj. rysunki techniczne i zestawienie materiałów). Zbyt wczesne rozpoczęcie remontu, jeszcze w trakcie wykonywania projektu może wiązać się z niepotrzebnymi problemami wynikającymi z braku odpowiednich ustaleń, generując niepotrzebne koszty i opóźnienia.